Prilliklaasi valimise juhend kogemusteta kandjale

Prilliklaasi valimise juhend kogemusteta kandjale
By Smart Vision March 31, 2021

Hästi istuva prilliraami leidmine on oluline, kuid sama oluline on valida endale sobivad prilliklaasid. Isegi, kui oled valinud ideaalse raami, mängivad sellest suuremat rolli prilli kandmise kogemusel just prilliläätsed. Siin on mõned näpunäited, mis on Sulle abiks õigete prilliklaaside valimisel. 

 

 

Prilliläätse materjalid

Suur osa kliente, eriti just need, kellel puudub varasem prilli kandmise kogemus, arvavad, et nende prilliläätsed on tehtud päris klaasist. Kuigi mõned optikaärid pakuvad veel ka tänapäeval mineraalklaasist prillilääts, on olemas palju parem alternatiiv - polükarbonaadist prilliklaasid. See on turvalisem ja mugavam versioon päris mineraalklaasist tehtud prilliläätsedele. Polükarbonaadist prilliklaasid on tunduvalt kergemad, mis tagab prillide kandmisel maksimaalse mugavuse. Need klaasid on lisaks ka purunemiskindlad ja kui mõelda, et Sinu silma lähedal oleks selle asemel päris klaas, ei tekita see just eriti turvalist tunnet, kas pole?

Optilised vajadused

Kas Sul on raskusi lähedale või kaugele nägemisel? Tavaliselt on ühevaateline prilliretsept Sinu vajadustele piisav. Et parandada oma kaugele nägemise teravust kirjutab optometrist kaugnägemisprillid. Lähedale nägemise parandamiseks kirjutatakse välja aga lugemisprillid. Alates 40. eluaastast võib optometrist välja kirjutada mitmevaatelised prilliklaasid. Mitmevaatelised prilliklaasid ehk progresseeruvad ehk multifokaalsed prilliklaasid on ideaalsed neile, kes vajavad teravust nii lugemisel kui ka kaugele vaatamisel. Mitmevaateliste klaasidega ei ole vaja vahetada pidevalt kandmiseks vajaminevaid lähi- ja kaugprille, vaid need on kombineerituna mõlemad ühes prilliläätses. 

Oma soovidest ja vajadustest ole optometristiga võimalikult aus ja avatud. Ära karda küsida lisaküsimusi ja vasta ka optometristi küsimustele ausalt - see on väga suureks abiks, et määrata Sulle ideaalne prilliretsept.

Klaasi indeks

Isegi kogenud prillikandjad satuvad segadusse õige klaasi indeksi ehk õhenduse valimisel. On mõned faktorid, mida sel puhul meeles pidada. 

 

  1. Milline on sinu prilliretsept? Iga +/-2 dioptri järel on soovitatud valida kõrgem indeks. Kui sulle on välja kirjutatud silindriline tugevus, pea meeles ka seda.

 

  1. Milline on valitud prilliraam? Kui oled valinud tamiil- või kruviraami, siis peaksid alati valima indeksi alates 1.60. Miks nii? Standardsed ehk õhendamata klaasid on selliste raamide jaoks materjali poolest liiga haprad ja on tõenäoline, et lahtises raamis saavad õhendamata klaasid kahjustada ja hakkavad killustuma. Kõrgema indeksiga prilliläätsed (alates 1.6) on mitte ainult õhemad ja kergemad, vaid lisaks ka vastupidavamad ja tagavad 100% UV-kaitse. 

 

Pinnakatted

Kindlasti soovid, et Sinu prillid peaksid vastu võimalikult kaua. Prilliklaasi kaitsvad pinnakatted kannavad selle eest hoolt. Õnneks pakume Smart Visionis kõige olulisemaid pinnakatteid iga prilli tellimisel juurde tasuta. Kõvapind ehk kriimustusvastane pind kaitsevad Sinu prille kriimustuste eest ja ka maha kukkumisel. Peegeldusvastane ja hüdrofoobne pinnakate tagavad maksimaalse mugavuse igas olukorras. Antistaatiline ja oleofoobne pinnakate teevad prilliklaasi puhastuse kiiremaks ja lihtsamaks.

Elustiil

Meeles tuleks pidada ka enda elustiili ja vajadusi. On veel mõned viisid, kuidas mugandada prillikandmise kogemust. Kas kasutad prille arvutis olles? Sel juhul oleks silmadele hea kahjulikku sinist valgust blokeeriv pinnakate. Saad lisada sinist valgust blokeeriva pinnakatte oma lugemisprillidele, kui kasutad neid arvutis või telefonis olles ning saad selle lisada ka vajadusel kaugnägemis- või progresseerivale prillile. Seda pinnakatet saad valida samuti ka retseptita prilliklaasidele, lihtsalt kaitsmaks oma silmi!

Aktiivse elustiiliga inimestele on ideaalseks valikuks isetumenevad prilliklaasid - fotokroomsed prilliklaasid on kombinatsioon tavalistest optilistest prillidest ja päikseprillidest, kõik head omadused koos. Fotokroomsed läätsed püsivad siseruumis ja hämaras läbipaistvad, kuid päikesevalguse ja UV-ga kokku puutudes tumenevad need päikeseprillideks - see teeb silmade kaitsmise kahjulike UV-kiirte eest väga mugavaks!

 

Mõistame, et prilliklaaside valimine võib olla keeruline, kuid nende näpunäidetega loodame Sulle selles abiks olla. Kui tunned siiski, et pole kindel, milliseid klaase valida, võid alati meiega ühendust võtta ning anname omalt poolt parima, et vastata kõigile küsimustele. Konsultatsiooniks broneeri aeg tasuta nägemiskontrolli meie kogenud optometristide juures.

Jälgi meidFacebook
&
Instagram